Spotkanie z prezesem Polskiej Spółki Gazownictwa p. Marianem Żołyniakiem z udziałem burmistrza Namysłowa oraz starosty namysłowskiego ws. inwestycji w Namysłowie. Może znowu coś się uda :).

Wczoraj Prezydent Andrzej Duda spotkał się w Pałacu Prezydenckim z klubem parlamentarnym Prawa i Sprawiedliwości. To spotkanie noworoczne. W tym roku z mały opóźnieniem, jednak jak zawsze w serdecznej atmosferze.

Za nami piękna uroczystość w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie koncert upamiętniający setną rocznicę pierwszego posiedzenia Sejmu po odzyskaniu przez Polskę niepodległości.

W Opolu uroczyście świętowaliśmy 96. rocznicę powołania do życia I Dzielnicy Związku Polaków w Niemczech. Swoją siedzibę miała ona właśnie w stolicy regionu. Uroczystości rozpoczęła Msza Św. W opolskiej katedrze, następnie przeszliśmy pod pomnik na placu Wolności.

Przyznano 51 odznaczeń, a blisko 300 funkcjonariuszy otrzymało awans na wyższy stopień służbowy. W Opolu odbyły się obchody z okazji święta Służby Więziennej. Tegoroczna uroczystość była wyjątkowa, ponieważ była zarazem upamiętnieniem 100. rocznicy powstania tej formacji w  kraju.